GURTUZ 2005 yılında faaliyete geçerek her yıl artarak devam eden büyük bir satış kapasitesine ulaşmıştır .
GURTUZ tüm sanayinin ihtiyaç duyduğu tuz üretimini Göl ve Kaya tuzları olarak Avrupa standartlarında (tekstil tuzları,yol tuzları,,gıda tuzları,kimyasal alan tuzları ve buzlanmayı önleyici tuz) yapmaktadır.

MİSYONUMUZ
Her geçen gün artan ve değişen müşteri beklentilerini karşılayabilmek için sürekli iyileştirme ve Ar-Ge çalışmaları yaparak ve teknolojik yenilikleri izleyerek istenen kalite standartlarında üretim yapmak,
Her zaman insane sağlığını ön planda tutan ve çevreye duyarlı kurum yaratmak,
En kısa termin süresi ve satış sonrası hizmetlerle daima müşterilerimizin yanıbaşında olmak

VİZYONUMUZ
Üretimden insan kaynaklarına,müşteri ilişkilerinden Pazar beklentilerine vbe teknolojik gelişmelere kadar her alanda yenilikçi,araştırmacı ve mükemmelliyetçi yönetim politikası ile müşteri memnuniyeti merkezli sistematik çalışmalarla Tuz sektöründe hep ön safhalarda yer alan bir firma olmak için çalışmaktadır.
Dünya tuz pazarındaki değişen talepler doğrultusunda,istikrarlı kalite üretimi ile güvenin simgesi olmak ve bu anlayışla markalaşmak.
Kanunlara ve ticari etiklere uygun davranarak işi doğru ve hatasız yapmak;çağdaş,kaliteli ve sağlıklı bir hizmet anlayışı geliştirerek çalışanlarımızın,ve müşterilerimizin güvenini ve sadakatini kazanmak.


KALİTE POLİTİKAMIZ
Var olan potansiyel tuz tüketimine arz sağlarken,kaliteyi ve insan sağlığına önem vermek,
Müşterilerimizin ürünlerine karşı hızla artan ve sureli değişen ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve bunun ötesine geçmek,
Teknolojik yeniliklere yatırım yaparak, rekabet gücümüzü ve Pazar payımızı arttırmak.